12. Prvenstvo škole šaha igra se 19.03. i 20.03.2016. u osnovnoj školi „Đorđe Krstić“. Takmičenje je zatvorenog tipa, pravo učešća imaju redovni članovi škole šaha. Igra se 5 kola po švajcarskom sistemu na tempo igre od 15 minuta po igraču za celu partiju. Igrači su podeljeni po uzrasnim kategorijama u 7 grupa. Najbolji će biti nagrađeni diplomama, medaljama i peharima. Svaki takmičar dobiće poklon.
- Stariji takmičari 19.03.2016. u prostorijama kluba na Vidikovcu:
VIII razred i stariji (2001. i stariji): subota 19.03.2016. sa početkom od 10h
Napomena: Mlađi igrači mogu da se prijave i igraju u starijim grupama (ali onda ne mogu da igraju u svojoj grupi)
- Mlađi takmičari 20.03.2016. u osnovnoj školi Đorđe Krstić sa početkom u 10 časova:
– Mališani (2010. i mlađi)
– Predškolci (2009.)
– I razred (2008.)
– II i III razred (2006. – 2007.)
– IV i V razred (2004. – 2005.)
– VI i VIII razred (2002. – 2003.)
Napomena: Mlađi igrači mogu da se prijave i igraju u starijim grupama (ali onda ne mogu da igraju u svojoj grupi)
Satnica:
9:00 – 9:30 Potvrda prijave
9:30 – 10:00 Otvaranje i parovanje
10:00 – 13:00 Partije od prvog do petog kola
13:15 – 13:45 Proglašenje pobednika i dodela nagrada
Klub će obezbediti opremu, potrebno je poneti šahovski sat (ko ima) i obući klupsku trenerku (ko ima). Upisnina za takmičenje je 500 dinara i plaća se na času pre takmičenja.

